İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PlusLayer’dan Profesyonel Hosting Çözümleri

Web siteleri için en hızlı ve ekonomik hosting hizmetini sağlayan, Türkiye’nin lider barındırma firması PlusLayer, yeni teknoloji çağında bulut sunucularını yeniledi. Aklınızda sizin için çok değerli bir fikir var ve bunu uygulamaya geçirmek, insanlarla paylaşmak, harcadığınız emeğin karşılığını almak istiyorsunuz. Tabi ki bunun en kolay yolu artık gelişen internet ortamından geçiyor. Fikirlerinizi paylaştığınız bir profesyonel blog sitesi, ürünlerinizi pazarladığınız bir e-ticaret sitesi ya da insanların fikirlerini paylaştığı modern bir forum sitesi kurma hedefiniz olabilir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürdüğünüz bir web sitesinde başarılı olabilmek için en önemli ilk üç etkenden biri de şüphesiz web sitesi barındırma (hosting) hizmetidir.

Hosting, diğer adıyla Web Sitesi Barındırma Hizmeti; web sitelerinizin internet ortamında yedi gün yirmi dört saat, hızlı, kesintisiz, güvenilir ve yüksek performanslı sunucularda barındırılması ve yayımlanmasıdır. Tanımına uygun olarak Türkiye’nin lider hosting servis sağlayıcısı PlusLayer yeni yılda müşterilerine “en iyi ve kaliteli” hizmeti verebilmek amacıyla altyapılarında büyük değişimlere gidiyor. Gelin bu yeniliklere birlikte göz gezdirelim.

Yeni NVME Hosting

Hızlı bir web sitesine sahip olmak, Google ve diğer arama motorlarında ön sıralarda yer almanızı ve rakiplerinize göre maça bir sıfır önde başlamanızı sağlayacaktır. PlusLayer, Türkiye’de barındırdığı web site sayfalarının en hızlı açıldığı barındırma hizmeti veren firma olarak bilinmektedir ve 2023 yılı itibarı ile bu liderliği devam ettirmeye kararlı görünüyor, zira en büyük yenilikler yine web sitesi performansı ve hızı üzerine geliyor. SSD Hosting, web sitelerininin barındırıldığı disk depolama ortamının SSD olduğu yapılara denilmektedir. SSD diskli bir ortamda web sitelerinin açılış süresi dramatik bir şekilde hızlanmaktadır. Uzun bir süredir SSD tabanlı hosting hizmeti veren PlusLayer, gelişen teknoloji çağının gerekliliklerine uygun bir şekilde bir çağ ileri atlatmakta ve  SSD den çok daha hızlı bir hizmet olan Türkiye’nin ilk NVME Hosting altyapısına geçmiş bulunmaktadır. Mekanik diskler ile bir veriye ulaşım ortalama 8 saniyeler iken SSD ile bu oran 1-2 milisaniyeler civarındadır. NVME diskler ile birlikte bu oran 0.1 saniyelere düşmektedir. PlusLayer NVME sunucu hizmetinde disk erişimleri artık SSD disklere göre 20 ila 30 kata kadar daha hızlı.

Yeni PHP 7.4 ve PHP 8.1 Modülleri

PlusLayer.com, Türkiye de en fazla WordPress ve Kurumsal web sitesine ev sahipliği yapan lider firmadan birisidir. Bu nedenle PlusLayer, WordPress uygulamasına ve WordPress uygulamasının yazıldığı programlama dili olan PHP programlama dilinin optimizasyonlarına 11 yıldır özenle devam etmektedir. Linux hosting alt yapılarında PHP 7.4 ve PHP 8.1 destekleri ile özellikle WordPress blog sitelerinde %20’e yakın ek bir site hızı sağlanabilmektedir. Ayrıca Windows hosting paketlerinde de artık PHP 8.1 desteği gelmekte.

WordPress LSCache Jet Hızında Web Siteleri

Yeni yapı ile birlikte PlusLayer, WordPress lisanslı LSCache wordpress hosting hızlandırma modülünü ücretsiz olarak müşterilerine sunuyor. Bu modül ile birlikte WordPress sayfaları 40 kata kadar daha hızlı çalışabilmektedir. Yapmanız gereken sadece otomatik olarak kurulumunu gerçekleştirebildiğiniz WordPress yönetim paneliniz üzerinden LSCache modülünü yüklemeniz ve aktif etmenizdir. Eklenti cache özelliği yanında; JS ve CSS birleştirme,  HTTP/2 Push desteği ve resim optimizasyonu gibi bir çok fonksiyon ile sitenizde gözle görülür düzeyde hız farkı oluşturmaktadır. Bu sitenizin Pagespeed skorunu da bir adım yukarı çıkarmaktadır. Unutmayın ki hızlı bir WordPress web sitesi, Google’da üst seviyelere çıkabilmeniz ve doğru bir SEO politikası için anahtar bir role sahip.

Ek Yüz Bin Web Sitesi Barındırma Kapasitesi İçin, Donanım Desteği

Yeni eklenen son model Intel Xeon Platinum işlemciler ve kurumsal donanımlarla birlikte web hosting kapasitesi Türkiye’nin en büyükleri arasından 50.000 web sitesinden 100.000 web sitesine çıkartıldı. Gelişen alt yapısı ve yeni donanımlar ile web sitelerinin erişilebilirlik kalitesi çok daha üst seviyelere çıkacak.

Her PlusLayer Müşterisi İçin Daha Fazla Kaynak

Sunucu kaynakları bir web sitesinin hızlı ve stabil yayın yapabilmesi için özel öneme sahiptir. Uzun yıllardır web hosting paketlerinde maksimum kaynak prensibini uygulayan firmanın yeni hizmetlerinde de bunu geliştirdiği görülmekte. Artık PlusLayer web hosting müşterileri daha fazla işlemci, bellek ve nvme ssd disk alanına sahip.

Ve Diğer Yenilikler

2023 yılında bu hizmetlerin dışında başka yenilikler de PlusLayer müşterileri için mevcut. Kısa bir şekilde bahsedecek olursak;

  • Türkiye’nin en uygun SSL sertifikası seçenekleri sunan firma, basit blog tarzı web yükleri için her web sitesinde ücretsiz SSL sertifikası da sağlıyor. E-ticaret siteleri için çok uygun Comodo EV SSL Sertifikaları da ürün portföyünde mevcut.
  • Linux Hosting Paketlerinde cPanel, Windows Hosting Paketlerinde ise Plesk Kontrol paneli ile birlikte gelmektedir. Firma tüm panellerde yapmış olduğu güncelleme çalışması ile en son sürüme geçiş yapmış bulunmakta.
  • Standart eposta hizmetleri yanında firma Kurumsal e-posta hizmetleri de sunmakta. Bu şekilde kurumlar çok daha yüksek disk kapasitesi ve groupware gibi özellikleri tercih edebilirler.
  • Daha fazla web sitesi barındırmak isteyen bayi paketlerini tercih eden PlusLayer kullanıcıları için alt kullanıcı yönetimi özelliği devreye girdi. Bu özellikle bayi paketi sahipleri yönetimleri altında olan web sitelerini müşterilerine sorunsuz bir şekilde paylaşımını yapabiliyor ve müşterilerine kendi web ve mail paketlerini yönetebilme imkanı sunabiliyor.
  • Domain kayıtlarında firma her zaman özel indirimlere gidiyor. Sadece .site ve .xyz gibi yeni alan adlarında değil .com, .net ve .org gibi standart alan adlarında da en uygun fiyatları sunuyor. Bu şekilde müşteriler Türkiye’nin en ucuz domain kayıt fiyatlarıyla tanışma imkanı buluyor. Ayrıca, PlusLayer ICANN Accredited Registrars ve BTK Lisanslı METUnic’in bayisi olduğu için; Tamamı yerli ve ulusal katma değerli hizmet vermenin avantajlarını müşterilerine uygun fiyatlar vererek yansıtıyor.
  • 14 Eylül 2023 tarihinde açılacak olan TRABİS sistemi ile belgesiz .com.tr, .net.tr ve .tr alan adlarını saniyeler içerisinde kayıt ve tescil etme imkanını müşterilerine sunuyor. PlusLayer TRABİS sistemini ilk duyurudan bu yana yakından takip eden ve altyapısını TRABİS sistemine entegre ederek sayılı yerli hosting sağlayıcı arasına girmeye hak kazanıyor.
  • Gelişen internet ortamında güvenilir bir ortağın değeri büyük. Türkiye de hosting sektöründe “önce kalite” anlayışı ile sunmuş olduğu hizmetlerin bu yenilikler ile bir adım daha liderliğini pekiştirdiğini görüyoruz.

Yeni yıla girmeye sadece bir kaç ay kaldı; Geçtiğimiz son iki yıldır Korona Virüs (Covid-19) ve Küresel Ekonomik Kriz ile karşı karşıya kaldığımız bu zor günleri geride bırakmayı temenni ediyoruz. Umuyoruz ki yeni bir yılda herkesin hayalleri ve idealleri gerçek olur. 2023 yılı tüm Türk Milleti ve Dünya için yenilikler ve güzelliklerle dolu olur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir