İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WhatsApp, kullanıcıların Anlık Video Mesajlarını devre dışı bırakmasına izin verecek

WhatsApp, kullanıcıların yakın zamanda tanıtılan ‘Anlık Video Mesajları’ özelliğini devre dışı bırakmasına olanak tanıyan yeni bir geçiş özelliği alıyor.

WhatsApp kısa süre önce kullanıcıların kısa video mesajları gönderip almasına olanak tanıyan yeni bir özelliği tanıttı. ‘Anlık Video Mesajları’ olarak adlandırılan bu mesaj, sesli mesajları paylaşma şeklinize benzer şekilde çalışır ve kullanıcıların bir düğmeye basarak kısa bir video mesajı göndermesine olanak tanır . Ancak sesli mesaj göndermek için kullanılan düğmenin aynısını kullanması nedeniyle bu işlevsellik bazı kullanıcılar için rahatsız edici görünüyor; kullanıcılar yanlışlıkla video mesaj gönderdiklerinden şikayet ediyor.

WhatsApp’ın kullanıcı geri bildirimlerini dikkate aldığı ve işlevselliği devre dışı bırakma yeteneğini test ettiği ortaya çıktı. WABetaInfo  tarafından hazırlanan bir rapora göre , en son WhatsApp beta sürümü, kullanıcıların ‘Anlık Video Mesajlarını hızlı bir şekilde devre dışı bırakmasına olanak tanıyan bir geçiş içeriyor. Geçiş kapatıldıktan sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan mikrofon simgesi, kullanıcıların hızlı bir şekilde sesli not paylaşmalarına olanak tanıyan varsayılan davranışına geri döner.

Ancak düğmeyi kapatmak başkalarının size video mesajı göndermesini engellemez.

WhatsApp Anında Video Mesajlarını devre dışı bırakma geçişini yapın

‘Anlık Video Mesajları’nı devre dışı bırakmak için WhatsApp’ı açın ve ekranın sağ üst köşesinde görünen üç noktalı menüye dokunun. Şimdi uygulamanın ‘Ayarlar’ına gidin ve ‘Sohbetler’ bölümüne gidin. Burada ‘Anlık Video Mesajları’ adlı bir geçiş bulacaksınız. Kapatılması işlevselliği devre dışı bırakacaktır.

‘Anlık Video Mesajları’ şu anda iOS için WhatsApp 23.18.1.70 ve Android için WhatsApp 2.23.18.21 ile sınırlıdır ve önümüzdeki günlerde kararlı sürüme gelecektir, bu nedenle geçişin kullanılabilir hale gelmesi biraz zaman alabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir