İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

EthSign, web3 değişikliğiyle Line ve Telegram’a DocuSign benzeri özellikler getiriyor

Kripto endüstrisi üzerinde süregelen düzenleyici baskılara ve bazı poster çocuklarının çöküşüne rağmen, temeldeki merkezi olmayan teknoloji, internet yerleşiklerini web3 alanına yönlendirmeye devam ediyor.

Aylık yüz milyonlarca kullanıcısı olan dünyanın en popüler mesajlaşma programlarından ikisi olan Telegram ve Line, son aylarda kripto özelliklerini entegre ediyor. Bu uygulamalara sunulan işlevlerden biri, EthSign adlı bir girişim tarafından desteklenen e-imzalamadır.

Sequoia’nın üç bölümü (Sequoia Capital, Sequoia Capital India ve Sequoia Capital China (şimdiki adı HongShan) tarafından desteklenen Singapur merkezli EthSign, ek bir şeffaflık ve güvenilirlik katmanı vaadi ile DocuSign’ın web3 eşdeğerini sağlamayı hedefliyor. O halde görevi, kitleleri blockchain üzerinde sözleşme imzalamanın geleneksel yöntemden üstün olduğuna ikna etmektir.

Daha önce merkezi borsanın stratejik yatırım kolunda çalışmış olan EthSign’ın kurucu ortağı ve CEO’su Xin Yan, “Birincisi, her imzalayan tarafın kimliğini doğrulamak ve imzalanan belgeyle olan etkileşimlerinin geçmişini görmek çok daha kolay” dedi. Huobi.

Yan, TechCrunch’a geleneksel bir e-imza servis sağlayıcısının kapatılması durumunda kullanıcıların imzalarının kaydının da kaybolacağını ve bu durumun dağıtılmış defter teknolojisiyle ilişkili olmayan bir zorluk olduğunu söyledi. Ve bir kez imzalandıktan sonra veriler değişmezdir; bu da blockchain’in en umut verici özelliklerinden biridir.

EthSign, Telegram ve Line, TON ve Finschia üzerinde çalışan ilgili blockchain ağında konuşlandırılmıştır. Kullanıcılar kripto cüzdanlarını mesajlaşma programlarına bağladıktan sonra, DocuSign ile arayüz oluşturdukları gibi EthSign aracılığıyla belgeleri imzalamaya başlayabilirler.

EthSign, kullanıcıları onaylanması gereken bekleyen belgelerin listesi konusunda bilgilendirebilen mini bir uygulama olarak Telegram’da zaten kullanıma sunuldu. Bir sözleşme açıldığında kullanıcılardan kripto cüzdanlarını bağlamaları ve sözleşmeyi imzalamak için aşağıya kaydırmaları istenecek. Bu noktada EthSign, blockchain üzerinde kurcalamaya dayanıklı imzalar oluşturmak için kullanıcıların cüzdan adreslerine erişmelerini isteyecek. (Aşağıdaki özelliğin demosunu izleyin.)

EthSign, Telegram’ın blockchain ortağı olan ve mesajlaşma uygulamasının WeChat benzeri bir süper uygulama olma vizyonu doğrultusunda çalışmasına yardımcı olan TON üzerine inşa edilen birçok web3 projesinden biridir .

Zaten bir web uygulaması olarak Line’da yayında olan EthSign, önümüzdeki aylarda daha fazla entegrasyon için Finschia ile bir mutabakat zaptı imzaladı.

Mesajlaşma uygulamalarında değiştirilemez imzaları etkinleştirme fikri yeni değil. 2018 yılında Çinli mesajlaşma devi WeChat’te “Little Protokol” adlı mini bir uygulama başlatıldı. Kullanıcıların Ethereum’da kaydedilen belgenin içeriğiyle WeChat ID’leri arasında bir anlaşmaya varmalarını sağlayan özellik, bir gecede 100.000’den fazla ziyarete ulaştı. Ancak 48 saat içinde uygulama WeChat tarafından kaldırıldı.

Bugüne kadar EthSign yaklaşık 250.000 benzersiz cüzdan adresine bağlandı. Kullanımı hala ücretsizdir ancak amacı gelecekte bir doğrulama hizmeti platformu haline gelmek ve abonelik ücretleri aracılığıyla para kazandıran geleneksel SaaS modelini takip etmek yerine doğrulama, doğrulama ve diğer kullanıcı etkinlikleri için ücret almaktır.

Yan, kullanıcıların yerleşik bir kripto paranın fork versiyonuna çekildiği web3 olgusuna atıfta bulunarak, “Zincir üzerindeki bilgiyi doğrulamak, en umut verici kullanım durumunun vampir saldırısı olduğu zincir üstü dünyaya güven getirmektir” diye açıkladı. Geliştirilmiş teşvikler sunan proje.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir