İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iOS 17′nin çıkış tarihini duyurdu

 

Apple Salı günü iOS 17′nin 18 Eylül’de kullanıcıların ücretsiz olarak indirilebileceği duyuruldu .

Şirket, yazılım güncellemesini ilk olarak Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde duyurdu ancak başlangıçta yalnızca hatalarla uğraşmak isteyen kullanıcılar için beta olarak mevcuttu. iPhone kullanıcıları için iOS 17, Telefon, FaceTime ve Mesajlar gibi önemli uygulamalarda değişiklikler getirecek . Güncelleme, iPad kullanıcıları için Sağlık uygulamasını, widget’lar için genişletilmiş işlevleri ve kilit ekranını özelleştirmenin yeni yollarını ekleyecek.

iPhone’lara yönelik yeni güncellemede sesli mesajlar FaceTime’a geliyor; bu da kullanıcıların arkadaşlarına ve ailelerine video mesaj bırakabilecekleri anlamına geliyor. Mesajlar’da daha güçlü bir arama fonksiyonunun yanı sıra grup sohbetlerinde yakalama özelliği de olacak. Apple ayrıca, kullanıcılar telefonlarını yan çevirdiğinde ve masanın ya da komodinin üzerine koyduğunda başucu saati gibi çalışacak olan Bekleme adlı yeni bir deneyimi de tanıttı.

Salı günü düzenlenen yıllık lansman etkinliğinde Apple, yeni titanyum dış yüzeye ve USB-C şarj özelliğine sahip iPhone 15 serisinin yanı sıra 72 saatlik pil ömrüne sahip yepyeni Apple Watch’u tanıttı.

799 dolarlık giriş seviyesi iPhone 15′ten en az 1.199 dolarlık fiyatı iPhone 15 Pro Max’e kadar dört yeni telefon modeli var. Tüketiciler telefonları Cuma gününe kadar ön sipariş verebilecekler ve 22 Eylül’de satışa sunulacaklar.

Şirket, Apple Watch Ultra 2′nin 799 dolar, Series 9′un 399 dolar ve ikinci nesil SE’nin 249 dolar fiyatla satışa çıkacağını söyledi. Müşteriler saatler için şimdi ön sipariş verebilirler ve saatler 22 Eylül’de de satışa sunulacak.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir