İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lenovo’nun Mikro-OLED Legion Giyilebilir Gözlükleri

Avuç içi oyun cihazınız için akıllı gözlükler.

2009 yılında CNET’in dizüstü bilgisayarları incelemesiyle başladım. Şimdi değişen dünyamızda giyilebilir teknolojileri, VR/AR’ı, tabletleri, oyunları ve geleceğin/yükselen trendleri araştırıyorum. Diğer takıntıları arasında sihir, sürükleyici tiyatro, bulmacalar, masa oyunları, yemek pişirme, doğaçlama ve New York Jets yer alıyor. Geçmişim, geleceğin sürükleyici deneyimlerini düşünmek için başvurduğum tiyatro alanında MFA’yı içeriyor.

UzmanlıkVR ve AR, oyun, meta veri teknolojileri, giyilebilir teknoloji, tabletler Kimlik bilgileri

  • Yaklaşık 20 yıldır teknoloji hakkında yazıyor ve on yılı aşkın süredir giyilebilir teknoloji, VR ve AR ürün ve uygulamalarını inceliyorum
Lenovo Legion Gözlükleri yüzünüzde 329 dolarlık ekranlardır.Lenova

Günlük hayatta hiç kimse akıllı gözlüğe sahip değil ve gerçek AR gözlük hayali hâlâ üzerinde çalışılıyor. Ama bu arada oyun gözlükleri de olabilir mi? Lenovo öyle düşünüyor.

Ekim ayında 329 dolara gelecek olan yeni duyurulan Legion Gözlükleri, öncelikle Lenovo’nun Windows el tipi oyun cihazlarının aksesuarlarıdır yeni duyurulan Legion Go, ancak aynı zamanda USB-C (Windows, Mac, Android) aracılığıyla ekran çıkışı yapabilen herhangi bir cihazla da çalışacaklardır.

Masanın üzerinde duran, güneş gözlüğüne benzeyen gözlükleri sergileyin
Lenovo’nun Legion Gözlükleri Windows/Mac/Android ile de çalışır.

Bunlar, TCL ve diğer şirketlerin ruhuna benzeyen, AR gözlükleri değil, giyilebilir ekranlardır Yıllardır yaptım. Ancak birkaç nedenden dolayı dikkate değerdirler: Mikro-OLED ekranlara sahiptirler ve Lenovo’nun iş dışı alanlar için gözlük pazarına girişidirler.Karşılaştırıldığında, Lenovo zaten daha pahalı ThinkReality A3 VR/AR cihaz planlarıAR gözlüklere sahip ve geleceği konusunda Qualcomm’la ortak .

Güneş gözlüğüne benzeyen, oyun amaçlı bir el cihazına yaslanan Lenovo Legion gözlükleri
Legion Go ve Legion Gözlükleri: Oyun donanımınız bu mu olacak?

Legion Gözlükleri doğrudan USB-C’ye takılabilir Lejyon Gitve sesli ekran olarak çalışabilir. Ayrıca ayarlanabilir burun parçaları ve gerekirse reçeteli lensleri takmak için bir çerçeve bulunur.

Mikro-OLEDGeleceğin VR ve AR gözlükleri için en umut verici ekran teknolojilerinden biri oldu: Yüksek çözünürlük, canlı parlaklık ve renk, teknolojinin küçük boyutuyla birleşerek onu geleceğin akıllı gözlükleri için daha iyi bir seçenek haline getiriyor.

Lenovo'dan kablo takılı bir çift ekran gözlüğünün arkası
Lenovo’nun diğer AR gözlükleriyle benzer lens tasarımına sahip olan gözlüğün arka kısmına bir bakış. Çalışmaları için bir kabloyla bağlanmaları gerekir.

Apple’ın Vision Pro’sukulaklık da Micro-OLED teknolojisini kullanıyor ve önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla kulaklığın bu teknolojiyi benimsemesi bekleniyor. Lenovo’nun gözlükleri göz başına 1.920×1.080p çözünürlüğe ve 60Hz yenileme hızına sahip; bu da en azından sağlam bir oyun deneyimi yaşatmalı.

Yüzen giyilebilir bir ekranda oyun oynama fikri sandığınız kadar tuhaf değil. CNET’ten Sean Booker , benzer türden bir deneyim sunan Xreal Air gözlüklü Steam Deck kullanma deneyimini beğendi . Gözleriniz için kulaklık olarak (bir nevi) eğlenceli olabilir; gözlüklerinizi yanınızda taşımak istiyorsanız, birlikte verilen 1,2 metrelik kabloyu kullanarak USB-C ile takmanız gerekir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir