İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 15 Pro Gelecekteki iPhone’lar Hakkında Bize Neler Anlatayor?

 

Apple’ın iPhone Pro serisi, şirketin iPhone’a yönelik vizyonu hakkında çok şey söylüyor. Ve bunun gelecekteki modeller üzerinde büyük etkileri olabilir.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max yeni titanyum tasarıma, evrensel şarj ve daha hızlı veri aktarımı için USB-C bağlantı noktasına, daha güçlü bir işlemciye ve kısayollara erişim için yepyeni bir düğmeye sahip.

Kesinlikle Pro Max’in 5x optik yakınlaştırması gibi kamera yükseltmeleri olsa da, yukarıda bahsedilen bu değişiklikler görünüşe göre Apple’ın 12 Eylül etkinliği sırasında dikkatleri üzerine çekti . Bu önemli çünkü Apple’ın artık iPhone Pro ile yalnızca kamera meraklılarını hedeflemediğini gösteriyor.

Bu, yeni 48 megapiksel kameranın Dynamic Island ile birlikte iPhone 14 Pro’nun en büyük öne çıkan özelliklerinden biri olduğu geçen yıla göre bir farklılık. Makro fotoğrafçılığı, gece modu portrelerini ve gelişmiş görüntü sabitlemeyi en dikkat çekici farkları arasında sayan iPhone 13 Pro’da da durum 2021’de aynıydı .

Apple’ın iPhone 15 Pro ile ilgili kararları önemlidir çünkü bu kararlar iPhone’un geleceği hakkında bir ipucu verebilir ve potansiyel olarak iPhone 16 ve ötesini nelerin beklediğini ortaya çıkarabilir. Geçmişte Apple’ın en pahalı iPhone’larında tanıtılan Face ID ve şimdi de Dynamic Island gibi bazı özellikler, o zamandan beri normal iPhone modellerinde standart hale geldi.

iPhone 15 Pro, yalnızca daha iyi bir kamera ve daha fazla dahili depolama isteyenler için daha pahalı bir model değil.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir