İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dogecoin Fiyat Tahmini: Robinhood Desteği Geldi, X Ödemeleri Kapıda mı?

Kaynak: TradingView

Son 24 saatte Dogecoin fiyatı yüzde 1 artarak 0,063941 dolara yükseldi. Bu yükseliş, kripto para piyasasının bugün genel olarak hareketsiz kalmasına karşın gerçekleşti.

DOGE, geçtiğimiz hafta yüzde 2,2 artış gösterdi ancak son 30 gün içinde yüzde 14,4 ve yıl başından bu yana yüzde 9 düşüş yaşadı. Bu fiyat hareketi, yılın başından beri büyük ölçüde artan diğer büyük kripto paraların (ör. BTC, ETH ve XRP) aksine dikkat çekici bir durum.

Ancak, bugünkü meme token’ın hareketi, son düşüşlerin dip yaptığını ve yatırımcıların tekrar düşük fiyatla satın almaya hazır olduklarını gösteriyor.

Dogecoin Fiyat Tahmini: DOGE Yükseliyor, Satış Bitti Mi?

DOGE’nin grafiği, kripto paranın ivme kazanmaya başladığını ve bu nedenle bir toparlanma rallisinin başlangıcında olabileceğini gösteriyor.

Kaynak: TradingView

Örneğin, kripto paranın göreceli güç indeksi (mor) 30’a çok yakın bir süre geçirdikten sonra 40’ın üzerine çıktı. Bu, aşırı satım ve değerinin altında olma durumuna güçlü bir işarettir.

DOGE’nin 30 günlük hareketli ortalaması (sarı) 200 günlük ortalamasının (mavi) oldukça altında olsa da, uzun vadeli ortalamanın hala oldukça altında olması, büyük bir geri dönüşün çok yakın olduğunu gösteriyor.

Bu iyimserlik, kripto paranın destek seviyesi (yeşil) ile desteklenmekte, bu da Ağustos ortasından bu yana sürekli olarak yükseldiğini ve DOGE’nin kısa ve orta vadede düşmeyi bıraktığını gösteriyor.

DOGE’nin büyük bir ralli yapması, daha büyük yatırımcıların ve balinaların yakın zamanda dahil olup olmayacaklarına bağlı.

 

Whale Alert tarafından paylaşılan işlemlere göre, DOGE’nin son büyük, 1 milyon dolarlık hareketi Temmuz ortasında gerçekleşti. Bu durum, balinaların şimdilik meme token’a ilgisini kaybettiğini gösteriyor.

Ancak DOGE, geçen hafta Robinhood’un kripto para cüzdanına Dogecoin tabanlı takaslar için destek eklemesiyle bazı iyi haberler aldı.

 

Bu gelişme, DOGE’nin uzun vadede kullanımını artıracaktır ve genel piyasanın iniş çıkışlar yaşadığı bir dönemde meme token’ın son birkaç günde kazanç elde etmesine zaten yardımcı olmuş olabilir.

DOGE’nin daha uzak geleceği, Twitter’ın Dogecoin ödemelerini bir şekilde tanıtıp tanıtmayacağına bağlı.

Son birkaç hafta ve ay içerisinde, sosyal ağın bu alandaki gelişimine dair belirtiler gördük. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz hafta bir para transferi izni de elde ettiler.

 

Bu nedenle, DOGE ödemelerinin/transferlerinin Twitter’da gerçekleşmesi bir olasılık olarak kalmaya devam ediyor ve eğer gerçekleşirse, DOGE’nin büyük bir ralli gerçekleştireceğine şüphe yok.

DOGE fiyatının, birkaç hafta içinde 0,070 dolara ulaşması bekleniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir